Informacje na temat IAH
Czym jest IAH?

Drodzy Odwiedzający stronę internetową IAH,
Informujemy, że IAH skrócone szkolenie będą podejmowane ze strony internetowej w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Osoby już zarejestrowane i przygotowujące się do egzaminu uprzejmie informujemy, że egzamin powinny złożyć do dnia 18.04.2017.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
Z poważaniem,
zespół strony internetowej IAH


Międzynarodowa Akademia Homotoksykologii (IAH) jest firmą zajmującą się medycznymi programami edukacyjnymi w dziedzinie homotoksykologii. Chociaż każda osoba odwiedzająca niniejszą witrynę ma dostęp do informacji ogólnych, tylko lekarze i licencjonowani przedstawiciele zawodów medycznych mogą się zarejestrować w celu przeglądania internetowego programu edukacyjnego, który pozwala na poznanie podstaw naukowych homotoksykologii i wyjaśnia, w jaki sposób można ją wykorzystywać w praktyce medycznej.


H.-H. Reckeweg

H.-H. Reckeweg 

Homotoksykologia została opracowana przez niemieckiego lekarza Hansa-Heinricha Reckewega, który określił ją jako integracyjne podejście do medycyny. Zajmuje się badaniem wpływu homotoksyn (homo = człowiek, toksyna = trucizna) na organizm ludzki. Chorobę uważa się za celową reakcję biologiczną organizmu na homotoksyny i za podejmowaną przez niego próbę ich wyeliminowania. W homotoksykologii odchodzi się od koncentracji na objawach choroby, tylko zwraca się uwagę przede wszystkim na jej przyczyny, a mianowicie na homotoksyny, które zaburzają prawidłowe funkcjonowanie procesów toczących się w naszych organizmach.

Metodologia homotoksykologii różni się od metodologii stosowanej przez medycynę konwencjonalną pod tym względem, że choroba jest w niej postrzegana jako znacznie więcej niż tylko obecność objawów klinicznych. W leczeniu homotoksykologicznym pacjenta traktuje się jako jedną całość. Celem tego leczenia jest odtrucie organizmu, skorygowanie zaburzonych procesów immunologicznych za pośrednictwem immunomodulacji oraz wspieranie komórek i narządów.

Jako jedyne w swoim rodzaju podejście do medycyny, homotoksykologia wymaga określonego rodzaju edukacji. Celem niniejszej witryny jest zapewnienie kształcenia niezbędnego do stosowania homotoksykologii w praktyce.

top of page
Login
 
Impressum
 


Journal of Biomedical Therapy

Journal of Biomedical Therapy
DisclaimerImpressumPrivacy Statement